Vzory, motivy a obrázky v tetování


Jak a kde vybrat?

Rozhodli jste se, že chcete tetování, ale nevíte jaký vzor, motiv či obrázek vybrat? Vaši volbu usnadníme následujícím přehledem v oblasti motivů v tetování. Vedle již předem připravených motivů, je možné vytvořit i obrázek na míru přímo pro Vás. Záleží na Vás, čemu dáte přednost. Zkuste se inspirovat.

tattoo.jpg

Pomůže Vám tatér i internet.

Katalog motivů můžete získat přímo u tatéra, který Vám pomůže s výběrem a také poskytne k motivu potřebné informace včetně finanční částky. Další možností je internet, kde existují velké galerie obrázků. Najdete weby jak domácí, tak i zahraniční provenience.  Obrázek si vytisknete a donesete do tetovacího salonu, kde ho zkonzultujete s tatérem.

Oblíbené motivy, obrázky a vzory pro tetování:

Hvězdy

Jsou velmi oblíbené, zejména díky své univerzálnosti a nadčasovosti. Většina z nich nemá žádný skrytý význam. Disponují pěkným tvarem a hojně je využívají lidé napříč všemi generacemi.

Lebky

Symbolizují smrt, zlo a mají i mnoho jiných, spíše pozitivních výrazů, jako je například zvěstování pravdy. Jsou oblíbené zejména mezi fanoušky metalové hudby.

Ornamenty

Ornament v češtině znamená okrasu. Je to tedy okrasný styl tetování. Pro tatéry jsou to jedny z nejjednodušších motivů. Tvary jsou velmi elegantní, lahodí oku, a velmi je vyhledávají i ženy.

Japonské Kanji.

Velmi populární je tzv. Kanji. Je to znakový systém, který se používá pro zápis japonštiny. Jeho původ musíme hledat v čínských znacích. Každý znak reprezentuje určitý význam. Například se jedná o: budoucnost, autoritu, blesk, buddhismus, dokonalost, moudrost nebo spravedlnost a přátelství. Je jich však daleko více.

Pruhy

Již nejsou příliš v módě, ale někteří klienti je i přesto vyhledávají. Oblíbené jsou pruhy ve stylu ostnatých drátů a jednoduché pruhy obtočené dokola.

Zvířata

Zvířata jsou vůbec nejoblíbenějším motivem tetování. Zvířata mají skryté významy, demonstrují fyzickou i psychickou sílu. Oblíbený je lev, tygr, štír, had. Populární jsou také bájná zvířata jako například drak.

tetování drak