Význam tetování


Možná máte tetování na svém těle vy, možná někdo ve vašem okolí. Ať tak či onak, jistě některým vrtá hlavou, co znamená dané tetování. Ne každý však chce druhým prozrazovat, jaké pro něj má tetování význam. Jiní se tím ale naopak chlubí a každému vyprávějí historky ohledně původu svého tetování. Jaké jsou nejčastější významy tetování, která lidé nosí na svém těle?

tatoo-gospel-1-1531151

Zdroj: freeimages.com

Tetování připomínající jiného člověka

U některých tetování se ani není třeba ptát na význam. Pokud má člověk na těle vytetováno jméno, patrně se bude jednat o přítelkyni či dceru. V případě tetování jmen potomků většinou bývá doplněn i letopočet jejich narození. S uvedením dvou ročníků se můžete setkat například v případě, že si například potomek nechá vytetovat jakousi vzpomínku na již zesnulého rodiče. V takovém případě nebývají uvedena jména, ale spíše oslovení v anglickém znění “daddy”, “mom” apod. Setkat se můžete i s doplňkovými ornamenty – holubice, růže, srdce a další. Moderní jsou také tetování po svatbě, kde se ke dvou propojeným prstýnkům přidává datum svatby nebo iniciály obou novomanželů (nebo jména).

Tradiční tetování v podobě textu

V jednom z předchozích článků jsme uvedli, jaké jsou nejčastější motivy pro tetování. Patřily sem především nápisy a to v mnoha jazycích. Populární jsou u nás různé citáty a fráze z angličtiny, latiny nebo italštiny. Kdo by neznal tolik populární, ale již poněkud okoukané “stay strong”, “be free” a celou řadu dalších frází, kterými se to v tetovacích salonech jen hemží. Není proto těžké pro druhého člověka odhadnout, jaký význam takové tetování má, jelikož text samotný nám je prozrazuje. O něco originálnější jsou vytetovaná čísla, která mají skrytý význam. Taková tetování mají například sportovci, která si nechají vytetovat číslo svého dresu.

Napsat komentář