V ruském vězeňském tetování se dá číst jako v knize


Začátky v pracovních táborech

Jednou z typických komunit, kde se ve velkém vyskytuje tetování, jsou ruské věznice. Poprvé se zde tetování začalo objevovat už v dobách carského Ruska v pracovních táborech. Znalcům dnes stačí jediný pohled a hned vědí, s kým mají tu čest. Obrázky říkají, co je vězeň zač, za co byl odsouzen, jaké postavení má v kriminální hierarchii. Doslova jako v knize.

 

Nepovolené obrázky se trestají

Některá tetování podstupuje vězeň i nedobrovolně, třeba značení pedofilů je velice bolestivým rituálem. Objevuje se většinou na čele, aby bylo co nejvíce vidět. O tetování ostatních také většinou rozhoduje některý z velmi důležitých vězňů. Tetováž nepovolená vězeňským kápem se krutě trestá.

 

Jméno a krédo

Na prstech či hřbetu ruky bývá jméno vězně. Na pažích a jejich vnitřních stranách potom často najdeme různá poselství a životní kréda odsouzence.

 

Ostnatý drát

Setkáte-li se s někým, kdo bude mít na čele ostnatý drát, potom vězte, že jde o doživotně

odsouzeného.

 

Mafiánská růže

Růže značí buď členství v mafii, nebo sympatizování s ní. Ten, kdo si ji nechá vytetovat bez souhlasu mafie, se má na co těšit.

 

Kostely a lodě

Hrudník a záda se stávají obrazovým svědectvím, jaký čas dotyčný ve vězení strávil nebo kolikrát byl odsouzen. Určuje to počet věží kostelů: malé věže počet let, velké počet odsouzení. Pokud uvidíte na hrudi loď s plachtami, vyjadřuje počet plachet, kolikrát vězeň pokusil utéci.

 

Okovy se zvonečkem

Okov se zvonečkem na kotnících dává na vědomí, že jde o důležitého vězně. Dříve totiž stráže dávaly vězeňským „prominentům“ na kotníky zvonek, aby podle jeho zvuku hned poznali, kde se právě nachází a měli přehled o jejich chování.

 

Kočky zlodějky

Tetováž kočky symbolizuje svému okolí, že jde o lupiče. Je-li kočka jediná, pracoval sám, je-li jich víc, potom byl součástí zlodějského gangu.

 

Důstojnické výložky

Hvězdy s různým počtem cípů říkají, kolik let si už dotyčný v kriminále odkroutil a mají v hierarchii podobný význam jako vojenské výložky důstojníků. Čím více, tím lépe.

 

 

 

 

Napsat komentář