Tetování na ruku: Kam je nejoblíbenější a kolik stojí?


Vedou nápisy a drobnější ornamenty

Mezi obecně nejoblíbenější tetování patří tetování na ruku. Proti zádům, jde o mnohem menší prostor, proto mezi nejčastější díla, která se rukou objevují především drobnější ornamenty nebo nápisy. Časté jsou černé vzory ve formě tribalů, muži si oblíbili na pažích třeba i draky, kříže nebo zvířecí motivy, ženy zase dávají přednost květinám, motýlům, hvězdičkám či srdíčkům. Nemusíte se ale bránit i většímu motivu a neobvyklému motivu, je ovšem třeba zvážit objem vašich paží, aby obrázek splnil svůj účel a nevzbuzoval nakonec spíše rozpaky.

 

Ramena a předloktí jsou nejlepší

Mezi velmi časté patří tetování v oblasti ramene, tedy na jeho vnější straně a potom tetování na předloktí, které je velmi dobře viditelné. Naproti tomu se nedoporučuje nechávat se tetovat na hřbetě ruky nebo na dlaních. V mnoha profesích to může být vnímáno jako velmi nežádoucí.

 

Jedna z nejméně bolestivých částí těla

Uvádí se, že tetování na rukou patří mezi nejméně bolestivé oblasti těla, takže nechat si od zkušeného tatéra vytvořit motiv na vnější straně ramene nebo na vnější straně předloktí není spojeno s žádným výrazným utrpením a nemusíte se ho bát. Každý je ovšem na bolest trochu jinak citlivý, má jiný práh bolestivosti. Platí, že bolest více vnímáme na místech, která nejsou obalena tukem. Právě předloktí a paže mezi loktem a ramenem ale má tukový polštářek.

 

Na čem závisí cena?

Cena tetování se odvíjí od konkrétního motivu a jeho složitosti a dozvíte se ji až při konzultaci v tetovacím studiu, žádné univerzální ceníky, které by určovaly, kolik co bude stát, nenajdete.  Výše ceny se řídí samozřejmě i množstvím spotřebované barvy a také časem, který tatér stráví přípravou návrhu a jeho následnou aplikací. Tetovací studia u menších a středně velkých tetování obvykle stanoví cenovou hranici, kterou dodrží. Obvykle cena tetování začíná na 1000 Kč, přitom středně velké a složité motivy se většinou vejdou do cca 5000 Kč.

 

Napsat komentář