Tetování jako překážka v kariéře


Ačkoliv v dnešní době jsou módní výstřelky a zejména extravagantní styly oblékání i účesů už brány veřejností jako normální a naopak velmi často sklízí nevídaný obdiv, tetování a piercing mohou být stále pro některé tabu. Bohužel se často může stát, že vám budou stát v cestě k vysněné kariéře.

Zdroj: theodysseyonline.com

Potlačování osobnosti jako zbraň

Z právního hlediska vás zaměstnavatel nemůže odmítnou na základě tvrzení, že se mu nelíbí vaše tetování či piercing. Jak sami ale dobře víte, při přijímacím řízení na novou pozici nemusí být uveden přesný důvod toho, proč jste nebyli pro danou pozici vybráni. Zaměstnavatelé či samotná náboráři se většinou schovají za omluvné věty, ve kterých si cení vašich dovedností, ale dali přednost jinému uchazeči, které lépe odpovídal jimi stanoveným podmínka. Kde je však pravda se vy sami nejspíš nikdy nedozvíte. Nezřídka se majitelé tetování setkávají s tím, že je v práci nechtějí přijmout kvůli předsudkům. To však není věc, která by vás samotné měla zajímat. Pro vás tetování má konkrétní význam a jakékoliv pracovní omezení kvůli němu je potlačováním vaší osobnosti, která má svobodné právo se vyjádřit. Bohužel jsou ale povolání, kde opravdu s tetováním nezazáříte. Patří sem například modeling.

Společnost plná předsudků

Jak asi víte, naše společnost není moc přikloněna alternativním stylům, kam bohužel tetování stále ještě bývá řazeno. Lidé většinou odsuzují tetování jako takové a nezáleží na tom, zda máte zdobenou celou ruku nebo jen malé decentní tetování na zápěstí. Dokud se ovšem naše společnost nenaučí respektovat názory a styly jiných lidí, mnoho se nezmění. Lidé s tetováním a piercingem budou některými stále měřeni jiným metrem. Přesto by pro vás tetování nemělo být překážkou v kariéře, jak ostatně dosvědčuje například množství lékařů s tetováním po celém těle.

Napsat komentář