Tetování během těhotenství


Nestává se často, že by těhotná žena zatoužila po novém tetování tak moc, až by jeho aplikaci nechtěla odložit na období po poradu, avšak množí se dotazy na to, zda je tetování během těhotenství možné nebo může nějak ohrozit dítě. Dnes se tedy podíváme na to, jak to ve skutečnosti je.

maternity-photos-1245269

Zdroj: freeimages.com

Tetování v těhotenství a jeho rizika

Asi víte, jak probíhá samotné tetování, takže není třeba uvádět, že není pro těhotné vhodné už jen svoji podstatou. Praktickým důvodem, proč by žena měla s novým tetováním raději počkat, je možná infekce, která může vzniknout. I když si vyberete profesionální tetovací salon, který splňuje potřebné hygienické nároky, je u těhotné ženy větší šance na vznik infekce, jelikož její imunitní systém je výrazně oslaben. Jeho úkolem je po dobu devíti měsíců pečovat o dvě osoby, takže je jasné, že není tak v kondici jako obvykle. Vaše tělo se tak s jakoukoliv infekcí bude prát mnohem hůře.

Tetovat – ano nebo ne?

A jaký je tedy vlastně závěr? Může těhotná žena podstoupit tetování nebo by se mu raději měla vyhnout? Odpověď je prostá – tetování jako takové se v těhotenství nedoporučuje. Jednak je větší množství vzniku infekce a jednak celý proces tetování není příjemný a přináší bolest, což je naprosto zbytečné podstupovat právě v těhotenství, kdy by každá žena měla brát ohled i na dítě. Lze tedy říct, že aplikace tetování v období těhotenství je jen zbytečný risk a to jak pro maminku, tak pro dítě samotné. Lepší tedy pochopitelně je počkat s tetováním a zbytečně se neunáhlovat. Jedině tak budete mít jistotu, že vám ani dítěti nebude hrozit žádné nebezpečí ze vzniku infekce apod.

Napsat komentář