Tetovací obtisky


Nadchly vaše dítě tetované obrázky a vy si myslíte, že na něco takového má stále ještě dost času? Není nic jednoduššího než alespoň částečně splnit jeho přání pomocí tetovacích obtisků.

Jejich velkou výhodou je, že nezůstane na kůži trvale. Vaše ratolest si tak může vyzkoušet, jaké to je ozdobit své tělo různými motivy. Rozhodnout se pro trvalé tetování, to by ale měl teprve dospělý člověk, protože je třeba vzít v úvahu skutečnost, že jde o ozdobu na celý život a není ji tak jednoduché odstranit. Ostatně tetovací obtisk se může hodit i vám, když se chystáte třeba na nějakou společenskou akci.

 

obtisky

 

Když motiv omrzí, jednoduše ho smyjte

Jak tedy postupovat s nanášením tetovacích obtisků? Především před jejich aplikací dobře depilujte, odmastěte, umyjte a osušte kůži. Vystřihněte motiv, který chcete nanášet, a oddělte od něj průhlednou fólii. Pak navlhčete transferový papír a rubem vzhůru ho na dobu 30 sekund přitiskněte pevně rukou na kůži, kde chcete obrázek umístit. Papír opatrně odstraňte. Ještě ale na obrázek nesahejte, počkejte, dokud nezaschne. Teprve pak jemně zkuste kvalitu přilnutí. Bude-li váš potomek nebo vy sami opatrní, vydrží obrázek i několik dní. Pokud vás omrzí, jednoduše vezměte mýdlo a s jeho pomocí ho rychle smyjte. Pokud se aplikace bojíte, můžete si ji nechat provést v salonu krásy u kosmetiček, které tyto služby také nabízejí.

 

Nebezpečí podráždění kůže se není třeba bát

Pravděpodobně se nyní zeptáte, na jaké bázi vlastně funguje proces přilnutí motivu ke kůži a hlavně zda obtisk neobsahuje látky, které by pokožku dráždily, což je důležité především u alergiků. Odpověď zní: Skutečně se nemusíte bát. Používají se disperzní lepidla na akrylové bázi vyvinutá speciálně pro aplikaci obtisků na pokožku. Jsou přenosná vodou a obsahují pouze látky vhodný pro přímý kontakt s pokožkou a také pro nepřímý kontakt s potravinami. Jde například o lepidla Kiwoprint Tatoo D 164 a podobná.

 

Napsat komentář