Péče o tetování v prvních dnech


Jak správně pečovat o čerstvé tetování?

Jaké hygienické normy dodržet? Poradíme Vám v následujícím článku. Správná péče o tetování je totiž nejlepší cestou ke kýženému úspěchu v podobě pěkného obrázku na Vašem těle.

Přišli jste domů s novým tetováním?

Jak o něj pečovat v prvních dnech? Vaše tetování je nyní překryté ochrannou fólií, která se také může nazývat bandáží. Nejdříve si omyjte ruce a pak odstraňte fólii po dvou až šesti hodinách. Poté tetování omyjte pod vodou a ošetřete mýdlem. Pokud nejde fólie odstranit, namočte ji. Tetování osušte ručníkem. Pozor na zanesení infekce. Fólie může na tetování zůstat maximálně dvanáct hodin.

Výživný krém usnadní hojení.

V noci překryjte tetování čistým oděvem a nechte pokožku v klidu odpočívat. Tetování si musí vytvořit vlastní ochrannou vrstvu, aby nebylo tak citlivé a zranitelné. Ráno tetování znovu omyjte, osušte a naneste hojivý krém. Nejvíce se osvědčil například Bepanthen nebo vyzkoušejte speciální krémy pro nová tetování, které zakoupíte u Vašeho tatéra. Tetování natírejte krémem nejlépe čtyřikrát denně. Pozor však na přílišné mazání, ať si nezpůsobíte nepříjemné mokvání, vyrážku a pupínky. Pokud nebudete tetování promazávat krémem, může dojít k jeho vyschnutí a následnému předčasnému popraskávání stroupků. Krém aplikujte po dobu sedmi dnů. Stroupky, které se mohou na tetování vytvořit, nikdy neloupejte. Po uplynutí doby sedmi dnů, aplikujte ráno a večer výživný krém, který koupíte v každé drogerii. Optimální je krém s vitaminem E. Aplikujte do té doby, dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

Sauna, solárium i bazén je tabu.

Prvních sedm dnů po vytvoření tetování nenavštěvujte bazény, lázně, sauny, místa se slanou vodou a neprovozujete náročné sportovní aktivity. Dvacet čtyři hodin po nanesení tetování nepijte alkohol. Při koupeli dejte přednost rychlé sprše před ležením ve vaně. Nechoďte se opalovat a nenavštěvujte solárium po dobu minimálně jednoho měsíce. Úplné zahojení pokožky může trvat až několik měsíců. Pozor na sluneční záření, používejte ochranné krémy proto UV záření, aby nedošlo ke změnám na tetování. Po dvou týdnech navštivte znovu svého tatéra, který provede kontrolu a případnou opravu tetování.