Mýty o odstranění tetování


Odstranění tetování s sebou přináší mnoho mýtů. Ty se šíří neuvěřitelnou rychlostí a získávají tak na důvěryhodnosti. Dnes vám popíšeme, co k mýtům bezpochyby patří a co naopak ne. Podle toho se následně rozhodnete, zda je pro vás odstranění tetování na místě či nikoliv. Spousta lidí má totiž z tohoto zákroku strach. Nevědí přitom, jestli slova, která slýchají od ostatních se odráží od pravdy nebo se jedná pouze o mýty. Pojďme se na to společně podívat.

Mýty a fakta aneb odstranění tetování

Myslíte si, že je odstranění tetování bolestivé? Máte pravdu pouze z poloviny. Záleží totiž na tom, jakou variantu zvolíte. K těm nejméně bolestivým zákrokům patří laser. Tento zákrok je pro člověka nejméně bolestivější a svým způsobem nejpříjemnější. Zvolíte-li jinou variantu, musíte se smířit s tím, že vás zákrok bude bolet, a to i přes to, že se bude jednat o zákrok s anestezií. Mimo jiné bolest ucítíte i po samotném zákroku. Mnohdy i několik dnů, popřípadě týdnů. Každý se s bolestí vypořádává jinak. Vše ovšem dopodrobna můžete konzultovat s klinikou nebo odborníky.

Mýty o odstranění tetování

Liší se odstranění tetování podle velikosti i kvality? Dalo by se to tak v krátkosti popsat. Kvalita a inkousty hrají svou roli při odstraňování tetování. Pokud tetování provádíte v domácím prostředí, kdy tatér je někdo z vašeho okolí a vy chcete ušetřit finanční prostředky, bude snazší jej odstranit. Tetování totiž nebude dostatečně kvalitní. V momentě, kdy jste se nechali tetovat u profesionála, nepočítejte s tím, že odstranění bude snadné. Jejich vybavení je kvalitní, včetně inkoustů. Odstranit v tomto případě tetování tak bude velice náročný proces.

Poslední mýt aneb seznamte se!

Odstranit tetování mohu za jakéhokoliv počasí a v jakoukoliv roční dobu. To je další mýt, který mezi lidmi koluje. Pochopitelně, odstranit jej můžete kdykoliv. Hojení se ovšem bude lišit, a to právě podle toho, jaké období si zvolíte. K nejhorším obdobím patří bezpochyby jaro nebo léto. Slunce, bazény a různé vodní akce mohou mít negativní vliv na celkový proces hojení. Na druhou stranu se nedoporučují ani příliš velké mrazy.

Napsat komentář