Kdy je možné se nechat tetovat?


Chcete-li se nechat tetovat, je na místě vědět pár základních věcí o tom, kdy je tento proces možné uskutečnit. Pokud byste neznali základní tipy pro tetování, může se snadno stát, že vás tetovací salón nepřijme. V takovém případě jste celý proces připravovali zcela zbytečně. Na pozoru by měli být především osoby mladších 18 let. Je možné se před dovršením této hranice nechat tetovat? Jestliže ano, jsou nějaké podmínky nebo vás tatéři musí pokaždé vzít?

Kdy je možné se nechat tetovat?

Máte vybrané tetování? Jste připravení na celý proces a neřešíte bolest, která s tetováním přijde? S bolestí je potřeba počítat, jinak se nemůžete nechat tetovat. Pokud tedy bolest přímo nesnášíte, celý proces byste měli přehodnotit. Na druhou stranu se nechávají tetovat i ti, kteří trpí, protože jim za to tetování stojí. Vraťme se ale k otázce, kdy se můžete nechat tetovat. Odpovězme si postupně, ano tetování si můžete nechat udělat před dovršením 18 let. Rozhodně si ale nemyslete, že v momentě, kdy je vám 12 let se můžete nechat tetovat.

Kdy se člověk může nechat tetovat

I spodní hranice je omezená, a to na 15 let. Jestliže jste docílili tohoto věku a přemýšlíte nad tetováním, nejprve se zastavte. Musíte si tento proces důkladně rozmyslet. Ptáte se proč? V 15 let vám tetování může připadat módní, ovšem pouze do jisté doby. Jakmile budete chtít v budoucnu pracovat, musíte myslet na to, že ve chvíli, kdy máte tetování na viditelných místech, mohou se začít objevovat první komplikace. To se týká především profesního života. Ne každý zaměstnavatel vás zaměstná, protože potřebuje prezentovat svou firmu.

Musí s tím souhlasit rodiči?

Rodiči jsou do 18 let zákonnými zástupci. Tím pádem by měli vědět, že se chcete nechat tetovat. Kromě toho v případě, že půjdete navštívit tetovací salón bez rodičů, s největší pravděpodobností vás vyhodí. Mimo jiné nemáte dostatečné množství zkušenosti s výběrem tatéra a tetovacího salónu. Představte si, že vyberete takový salón, který nedbá na hygienické podmínky. Je tedy na místě vše probrat s rodiči. Ti se vám to ovšem budou snažit vymluvit.

Napsat komentář