Kdy a kde se nechat tetovat


Rozhodnutí nechat si vytetovat nějaký nápis či obrázek je už samo o sobě důležité. Důležitější však ještě víc je správný výběr tetovacího salonu a rozhodnutí, kdy se nejlépe nechat tetovat – v létě nebo naopak v zimě? Co je pro správné hojení nového tetování lepší? O tom už více v našem dnešním příspěvku.

tattoo-1416728

Zdroj: freeimages.com

Kdy se nechat tetovat

Názory na správné období pro tetování se různí, avšak jedno je jisté – pokud se necháte tetovat v letním období, počítejte s tím, že se nějaký čas nebudete moci promenádovat s novým tetováním na slunci. Pokud se vám tedy automaticky nabídla varianta tetování v zimním období, opět je třeba uvést, že navzdory chladnějšímu počasí se bude vaše tetování hojit podstatně pomaleji. Výsledkem tedy je jaro – nejlépe březen a duben, kdy bude vaše tetování mít dostatek času se plně zahojit, než s ním vyrazíte na pláž.

Jak vybrat správný tetovací salon

A nyní přichází na řadu to nejobtížnější a tím je výběr tetovacího salonu. Jistě víte, že jich existuje nepřeberné množství a vyznat se v nich tedy není nic snadného. V první řadě vyškrtněte samozvané tatéry, kteří nemají odpovídající profesionální vybavení a tetují jen tak pro zábavu. Většinou u nich totiž nejen nezískáte kvalitní provedení, ale navíc trochu pokulhávají se sterilitou prostředí, ve kterém se tetovaní provádí. Nenechte se proto zlákat jejich nízkou cenou, která je většinou na úkor kvality a celkového provedení tetování a raději se vydejte do profesionálního tetovacího studia. Většina z nich má své internetové stránky nebo účet na facebooku, kde si kromě jejich prací může přečíst zkušenosti předchozích návštěvníků a sami si tak udělat obrázek o tom, jak je dané tetovací studio kvalitní. Prohlédnout si můžete i galerii zatím provedených tetování, na kterých si ověříte kvalitu zpracování a originalitu provedení. Pak už vám nic nebrání v tom vybrat si ten tetovací salon, který vám bude po všech stránkách nejsympatičtější.

Napsat komentář