Kam všude dát piercing?


Uvažujete, že si pořídíte piercing? Jaké jsou druhy piercingu a kam ho všude dát? Přečtěte si v následujícím článku.

Piercing do ucha.

Piercing do ucha je patrně neoblíbenějším. Odborně se označuje jako conch (tedy česky piercing ušní chrupavky). Piercing do ucha lze provést až devíti různými způsoby – helix, rook, daith, industrial, snug, tragus, antitragus, transverse lobe, lobe). Provádí se propíchnutí ušního lalůčků. Je oblíbený napříč všemi generacemi, jak u mužů, tak i u žen. Do ušního lalůčku se provádí i tzv. stretching neboli roztahování. Ušní dírka se postupně roztahuje vkládáním „roztahováků“ a „tunelů“, rovněž i „plugů“.

kam s piercingem

Piercing nosu.

Propichuje se například nos ve vodorovném směru u jeho kořene. Piercing musí sedět v dokonale vodorovné poloze. Do nosního křídla lze zase aplikovat kroužek či šperk s kuličkou i drahokamem. Oblíben je piercing nosní přepážky, který připomíná drsné vzezření býka.

Piercing obočí.

Používají se nejčastěji kroužky a barbelly. Vpich je veden kolmo na obočí, pod úhlem 35 stupňů od zevního koutku oka. Variantou je vpich vertikálně nebo horizontálně nad obočí.

Piercing pupíku.

Velmi oblíbená forma piercingu, zejména u žen a dívek. Provádí se vně, částečně vně a částečně venku nebo jen v okolí pupíku. Používají se kupříkladu dlouhé barbelly nebo se zavěšují rozmanité ozdobné prvky, kroužky nebo jiné šperky dle individuální potřeby.

Piercing bradavek.

Aplikují se různé závěsné šperky, činky a barbelly. Lze je umístit prakticky kdekoliv na bradavku do jakéhokoliv směru nebo do jejího okolí. Nejpopulárnější se vertikální směr, který míří skrz celou bradavku.

Piercing jazyka.

Říká se mu též orální piercing. Známe sedm různých metod piercingu jazyka. Oblíbený je například piercing prováděný kolmo k ose jazyka. Používá se zejména tzv. činka. Populární druhem je také povrchový piercing jazyka, který se provádí vodorovně do jazyka ze stran.

Piercing v oblasti úst a rtů.

Jedná se o piercingy zasazené do úst a částečně ven. Oblíbený je piercing do spodního rtu, tzv. labret, oblíbený je rovněž lip piercing a madonna či medusa piercing.