Kam se lidé nejčastěji nechávají tetovat?


Pro dámy sexy motiv nad zadečkem

Zřejmě nejoblíbenějším místem jsou bedra, prostor kousek nad zadečkem. Velmi často si toto místo vybírají ženy, a to ty, které se rozhodnou pro tetování poprvé, nebo ty, které si chtějí nechat udělat pouze jedno jediné tetování. Výhodou beder je, že když půjdete na večírek a budete se chtít ornamentem pochlubit, stačí si vybrat vhodný krátký top a každý vaše tetování uvidí. Naopak v práci, kde je lepší, když o něm nikdo neví, obrázek snadnou ukryjete pod tričkem či blůzkou.

 

Rukávy nejenom pro námořníky

Dalším velmi frekventovaným místem jsou ruce, a to buď jako jediný motiv, nebo naopak jako celé rukávy. Vybírají si je nejčastěji muži, a to hlavně prostor horních částí paží, tedy od ramene směrem dolů k lokti. Pokud zaplní tuto část, pokračují dolů na předloktí nebo naopak nahoru ramenem.

 

Muži dávají přednost velkému plátnu

Třetí příčku obvykle obsazují záda. Mají výhodu, že jde o velkou plochu, kterou lze ztvárnit různými způsoby. Záda se snadno zdobí, neobsahuji problematické partie, lze si zvolit také velký obrázek, zpracovat ho jako celek, nejenom osamocený jednotlivý motiv. Tatér získává skutečně velkou plochu, kde může vytvořit zajímavý žánrový obrázek bez větších omezení. Vybírají si je obvykle muži.

 

Ozdoba do dekoltu

Další místo v jakémsi pomyslném žebříčku nejoblíbenějších destinací na lidském těle pro tetování obsazuje hrudník. Kdysi si ho vybírali především muži, dnes už se mu nevyhýbají ani ženy. Ty láká motiv do dekoltu, někdy spojený i s rameny a krkem. Muži si zase chtějí zvýraznit prsní svaly.

 

Květinka na útlý kotník

Za hrudníkem zaujímá místo zápěstí vhodné hlavně pro různé nápisy nebo jednodušší symboly. Často stává prvním tetováním mladých. Ženy celebrity především modelky a herečky, které se chtějí ozdobit kérkou, dávají přednost decentním motivům na kotníku. Většinou volí jemnější motivy, například květinové. Následují nárty oblíbené také hlavně ženami. Za nimi pásky na paži nad loktem, prsa a nakonec krk.

Napsat komentář