K vytetovaným symbolům ruských vězňů patří i madony


 Barva z moči

Protože ruští vězni nemají k dispozici tetovací náčiní, musí si vystačit s málem. Někdy mohou proto obrázky být neostré. Používají barvivo vytvořené směsí moči, sazí a trochy popela z roztavené podrážky bot. Improvizovaná je i tetovací pistole. Na vpichy se používá jehla poháněná třeba motorkem vyndaným z holicího strojku.

 

Odstranění kérky

Odstranění tetování třeba proto, že ho nepovolil vězeňský kápo, je spojeno s velkou bolestí. Jednou z možností je vyleptávání hořčíkovou směsí, kdy se touto směsí kérka posype a potom zaváže. Dochází pak k naleptávání kůže.

 

Chmaták pavouk

Pavouk vysvětluje, že nositele obrázku odsoudili za krádež. Pavučiny také poukazují na rasisticky zaměřené zločiny.

 

Lebky vrahů

Lebka s vnořeným nožem symbolizuje vraha. Pokud je lebek více, jde o vícenásobného vraha. Stejně tak je symbolem vrahů i tetování kata. Pokud uvidíte penis a nůž, nepochybujte, že jde o sexuálního násilníka.

 

Jizvy zrádců

Po svém se vězeňští tatéři vypořádají také se zrádci. Kdo udá informaci, kterou někde slyšel, může se těšit na jizvu, které se táhne od rtů k uchu. Kdo naopak práskl něco, co viděl, dostane jizvu směřující od oka k ústům.

 

Mužný lev i pilná včela

Uvidíte-li na těle odsouzence lva, jedná se o symbol mužství. Kérka také může vyjadřovat i přímo sexuální orientaci. Včela přímo na penisu upozorňuje, že máte před sebou aktivního homosexuála, přitom pasivní homosexuál mívá na hýždích kočku chytající myš.

 

Ženy chtějí volnost

Tetování ve vězení se nevyhýbá ani ženám, i když v mnohem menší míře. Symboly jsou podobné, jako u mužů. Oblíbené u žen je ale hejno ptáků, kterým dává odsouzená svému okolí signál, že se cítí svobodná a brzy se opět chce svobodnou stát.

 

Kříže a svaté obrázky

Katolický kříž se v ruských vězeních staví spíše jako symbol podřízenosti, než symbol víry.

Naopak pravoslavný značí, že vězeň je věřící. Oblíbené jsou také ikony a svaté obrázky. Značí ale spíš ruský původ, než nějakou přehnanou víru. Madona s Ježíškem ovšem také může značit, že odsouzený muž byl zločincem od mala.

 

Další informace a obrázky můžete najít zde:  http://fuel-design.com/

 

Napsat komentář