Je piercing bezpečný?


Piercing svým způsobem znali lidé už v dávných dobách. Tehdy se ovšem tento název příliš nevyužíval. Brali jej pouze jako módní doplněk, který má za cíl ozdobit naše těla. V dnešní době však piercing získal úplně jinou sílu a využití. Ti, co se v nich shlédli jsou schopní za piercing utratit i několik tisíc korun ročně. Podobně, jako u jiných doplňků a všelijakých změn i toto odvětví přináší dvě skupiny. Tou první jsou nadšenci a tou druhou odpůrci. Některým piercing připadá nevhodný. To se týká především střední až starší generace.

Je piercing bezpečný?

Název piercing si tento pojem zasloužil díky anglickému výrazu pierce. Pokud nevíte, co si pod tímto anglickým slovem představit, pak se jedná o tzv. propíchnutí. Na rozdíl od tetování je možné piercing provést až od 18 let. Tetování si mohou dopřát i osoby mladším 18 let. Samozřejmě je stanovená rovněž nejnižší hranice. Ta se u tetování zastavila na hranici 15 let. Vraťme se ovšem zpět k piercingu. Piercing je možné provést po dovršení dospělosti především z toho důvodu, že dojde svým způsobem k narušení kůže. S největší pravděpodobností vás ale bude zajímat odpověď na otázku, zda je piercing bezpečný.

Piercing a bezpečnost

Odpověď je jednoduchá, piercing je bezpečný. Pochopitelně se ale musí dodržet jistá hygienická a bezpečnostní opatření, jinak snadno může dojít k různým zdravotnickým problémům. Vzhledem k tomu, že dochází k propíchnutí kůže, zůstává delší dobu v okolí místa otevřená ranka. V momentě, kdy se nebudou dodržovat bezpečnostní opatření může dojít například k infekci, která se následně rozroste do dalších části těla. Opět vše záleží na vás. Vy musíte vybrat takový salon, který bude dostatečně kvalitní. V dnešní době internetu se nejedná o složitý proces. Stačí vybírat podle referencí a recenzí.

Hygienická opatření musí být dodrženy

Hygienická opatření se zkrátka musí dodržovat, a to jak u piercingu, tak tetování. Právě z tohoto důvodu je potřeba vybrat si takový salon, který se může pyšnit pouze kladnými recenzemi a referencemi. Piercing se nedoporučuje osobám se zdravotními problémy, a to především v oblasti srdce.

Napsat komentář