Jaké vybavení musí mít tatér?


Většina z nás si nedokáže představit, jak je povolání tatéra náročné, a to nejenom po psychické, ale také finanční stránce. Představte si, jaké pomůcky tatér potřebuje k vykonávání své profesi. Pokud se nad tím pozastavíte, zjistíte, že pomůcek není málo. Právě proto jsou tetování ve většině případů drahá. Tatér z finančních prostředků totiž musí zaplatit nejenom sebe, ale i samotné pomůcky, které se opotřebávají.

Jaké vybavení musí mít tatér?

Pochopitelně každý tatér musí mít různá školení, certifikace a dovednosti. O tom se v tomto článku ale bavit rozhodně nebudeme. Tyto věci zkrátka patří mezi úplný základ. Podle toho si každý začínající i zkušenější člověk, který se chce nechat tetovat vybírá tatéra. Určitě budete s námi souhlasit v tom, že k začínajícímu tatérovi byste nešli. Je potřeba vědět, kdo vám bude tetování aplikovat a jaké vybavení se v jeho tetovacím studiu nachází. Pokud bude vybavení staršího rázu či nějak zanedbávané, opět byste k takovému člověku nešli.

K prvotnímu vybavení tatéra patří strojek. Nespoléhejte se na to, že si vystačíte s obyčejným strojkem, který pořídíte v uvozovkách za pár korun. V tomhle případě se vyplatí koukat po kvalitě, protože ta se vám v konečném důsledku vyplatí. Koupíte-li kvalitní strojek a máte dostatečné zkušenosti s tetováním, klienti se k vám budou rádi vracet. Ke kvalitnímu stroji je potřeba pořídit kvalitní zdroj. Ty se mohou pohybovat i v částkách několika tisíc korun. Opět se snažte zaměřit na kvalitu, protože právě ta ve finále prodává.

Nástroje pro tatéry

Těmito věcmi nekončíme!

Dále není od věci pořídit si šlapku. Ta ovládá strojek, a to tak, že v momentě, kdy na šlapku položíte nohu, strojek se zapne. Funguje to podobně, jako plyn u vašeho automobilu. Jestliže si šlapku nepořídíte, strojek pojede v kuse celou dobu. Na to je při tetování potřeba myslet. Výše uvedené vybavení je vůbec tím nejzákladnějším, které u žádného tatéra nesmí chybět. Nemyslete si ovšem, že vybavení, jež uvedeme v následujících větách není stejně důležité, jako to, které jsme uvedli výše.

V neposlední řadě se poohlédněte po dezinfekci, jehlách, lepící pásce, antibakteriálním mýdlu, barvách, žiletkách, různých kalíšcích apod. Zapomenout pochopitelně nesmíte ani na rukavice. Ty musí být jednorázové.

Napsat komentář