Diskriminace v zaměstnání kvůli tetování


Pokud si myslíte, že v dnešní moderní době se vždy setkáte s tolerancí tetování, pak jste na omylu. Bohužel spousta majitelů tetování má taková zkušenosti, kdy se setkali s diskriminací právě kvůli tmu, že jejich tělo zdobila nějaké kresba.

drawing-1435531

Zdroj: freeimages.com

Kdy je tetování nežádoucí

Jsou zkrátka povolání, u kterých je tetování na těle nepřípustné nebo alespoň neodpovídá nárokům společnosti na elegantní a reprezentativní styl, které některé funkce vysloveně požadují. Takové rozzařování osob je pochopitelně absurdní, avšak stále se s ním můžete setkat na řadě pozic. Bohužel způsobů, jak se bránit proto zaměstnavateli, který vás odmítá právě kvůli tetování, není mnoho. Záleží totiž na něm a na konkrétních směrnicích dané firmy, co vše zahrnuje pod roušku reprezentativního vystupování. Zde má každý svou vlastní míru a je tak spíš jen na dohodě mezi vámi a zaměstnavatelem, zda vám vykonávat funkci umožní nebo ne.

Vhodný kompromis

Zlatou střední cestou je možnost mít tetování ukryté pod oděvem. Takto to funguje na řadě pracovištích, takže snad nebude problém ani na tom vašem. Jak už jsme zmínili, vše je spíše o domluvě mezi dvěma dospělými. Pokud tetování vyloženě není urážlivé a nepředstavuje překážku pro výkon vašeho povolání, pak by neměl nastat žádný problém. Můžeme totiž pozorovat vzrůstající procento tolerantních zaměstnavatelů, kterým přítomnost tetování vůbec nevadí a nevidí jediný důvod v tom, proč by na ně měli brát ohled při výběru nových zaměstnanců.

Napsat komentář