Co všechno byste měli vědět, než se dáte tetovat


Váháte, jestli se dát tetovat? Bojíte se, že tetování je na celý život? Co byste měli vědět, než se dáte tetovat? Poradíme Vám v následujícím článku.

Tetování je na celý život?

Patrně nejpalčivější otázkou v oblasti tetování, je fakt, že se jedná v podstatě o věc na celý život. I když v současné době, díky pokrokovým kosmetickým technologiím, se dá tetování odstranit. Je to však velmi nákladné, pracné, a bolestivé. Často se stane, že obrázek nepůjde úplně odstranit. Nepodceňujte ani vedlejší účinky po odstranění tetování. Nepříjemná je zejména pigmentace a jizvy. Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte permanentní nebo dočasné tetování.

Nemůžete se rozhodnout? Pak je tu tetování na zkoušku – tzv. temptoo tetování.

Pokud s tetováním váháte, pak vyzkoušejte novinku, tzv. temptoo tetování neboli dočasné tetování.  Jde tedy o krátkodobé zdobení pokožky pouze na několik dní. Může ho vyzkoušet každý. Jde o vhodné tetování třeba na dovolenou nebo ples pro krátkodobou dekoraci. Je variabilní a přizpůsobuje se módním trendům. Je to obtisk, který se pomocí speciálně napuštěného papírku, přenese na kůži. Obtisk se přikládá na depilovanou pokožku. Toto tetování provádí nejčastěji manikérky, pedikéry a kosmetičky v salonech krásy. Výhodo je snadná aplikace, rychlé nanesení, možnost střídat rozmanité motivy a možnost střídaní místa na těle pro umístění obtisku. Současně je možné pro zefektivnění motivu použít třpytivý prach. Navíc obtisku nevadí kontakt s vodou, to oceníte zejména na dovolené. Nevýhodou je, že vydrží pouze týden.

Nepodceňte výběr tetovacího salonu.

Pokud jste se rozhodli pro tetování, pak je základním kamenem úspěchu výběr kvalitního a prověřeného salonu. Jedině tak si zajistíte tetování Vašich snů. Dejte na doporučení přátel a známých. I zde platí okřídlené přísloví: „Dobrá rada nad zlato.“ Ohlídejte si hygienické podmínky salonu, ať si vedle tetování nedonesete také infekci či jiné onemocnění. Špatná práce tatéra může mít dalekosáhlé následky. Vsaďte na kvalitu, odbornost a řemeslný um.