Co je to tetování?


Oblíbené zkrášlování těla.

Tetování je už po staletí vyhledávaný druh zdobení lidského těla. Takto se zkrášlovali již lidé v antice. Různé motivy a vzory jsou velmi oblíbené u filmových hvězd, zpěváků i sportovců. Tetování je populární jak u žen, tak i u mužů. Máte zájem o tetování? Máme pro Vás veškeré informace na toto téma. Přidáme i rady a tipy.

Kresby přímo na tělo.

Tetování je v podstatě určitý druh kresby. Tatér, to je člověk, který takové kresby provádí. Tetuje se za pomocí tetovací jehly, která obsahuje miničástečky inkoustu anebo jiného barvivo. Barvivo nanáší tatér na lidskou kůži. Tetování se v odborné rétorice říká „mikro-pigmentová implantace“. Barvivo, případně barviva se nanáší pod lidskou kůži.

Oblíbené po celém světě.

Tetování bylo velmi oblíbené již před dávnými staletími v Polynésii. Vždyť také původ slova pochází z tahitského výrazu tatu, což v překladu znamená vyznačit. V anglickém jazyce se pak používá slovo „tattoo“, které zdomácnělo už i u nás. Tetováním se rádi zdobili i lidé ze Severní Ameriky, Japonska i z Evropy. Tetování je neodmyslitelná součást kulturního dědictví mnoha národů po celém světě. Pokud je tatér opravdu zkušený, může se jednat i o umělecké dílo. V tradičních kulturách vyjadřovalo tetování úctu k předkům a jejich zvykům a k náboženským rituálům. A jak tvrdí vědci, tetování bylo velmi oblíbené už v pravěku, tetování totiž nachází na mnoha mumifikovaných tělech.

V Evropě ho zpopularizovali námořníci.

Po dobu středověku se tetování moc nenosilo a znovu se objevilo až v 18. století, je to období slavné éry námořníků, kdy se kapitán James Cook vypravil dobývat jižní Pacifik. Proto jsou dodnes s průkopnictvím tetování spojeni námořníci.

Tetování je buď trvalé anebo dočasné. Můžete si vybrat z široké škály vzorů. Zkušený tatér nakreslí na Vašem těle jakýkoliv vzor nebo ornament.