Cena za tetování


V dnešní době se platí za vše a za kvalitně odvedenou práci se platí více. Tak to je a tak to chodí. Funguje to tak ve všech odvětví. Cena se odvíjí od mnoha faktorů. Je to taková konečná fáze, finanční zhodnocení práce.

japz-japokskee-japok-340303-h

Není tomu jinak v případě tetování. Neplatíte jen za obrázek vyrytý do kůže. Platíte i práci tatéra, náročnost i velikost motivu, nástroje atd. Může se vám zdát, že váš obrázek bude stát skoro celou vaši výplatu. Když si necháte postavit dům, tak jste ochotni také zaplatit za materiál a za práci, za pozemek atd. V tetovacích salonech je tomu podobně. Sterilní, čisté prostředí přizpůsobené k tetování. Zkušení tatéři a profesionalita. Po určitém čase kontrola, jestli hojení probíhá tak, jak má. Doporučené instrukce atd. To všechno cena zahrnuje.

Ano, rozhodujete se na základě ceny a také na doporučení ostatních. Kamarád se vám pochlubí se svou kérkou. Zmíní se o ceně a vám se protočí panenky. Sdělí vám, že platil především za profesionalitu, protože jeho tetování bylo náročné na práci. Nechtěl jít k někomu, u koho by neměl jistotu dobře odvedené práce.

Konečnou cenu se tedy dozvíte až od samotného tatéra, který zhodnotí všechny souvislosti. Především také velikost tetování. Při tvorbě větších a náročnějších motivů se návštěva rozdělí na více sezení. To se také projevuje na ceně.

Mimo salonu existuji i jiné možnosti. Můžete se domluvit s někým, kdo se tomuto oboru občasně také věnuje. Nemá salon, ale vytetuje vám, co si přejete. Leckdy cena odpovídá kvalitě. Nemáte jistotu čistého prostředí a riziko infekce se zvětšuje. Máte však záruku nízké, vámi přijatelné ceny.

U rozhodnutí na celý život, by měl člověk více přemýšlet.

Foto: everystockphoto.com

Napsat komentář