Branding


Na téma tetování a piercingu již bylo napsáno mnoho článků. Pojďme se dnes podívat na jeden specifický způsob zdobení těla a tím je takzvaný branding. V podstatě se jedná o jakousi obdobu tetování, avšak bolestivější a především skutečně trvalou. Podívejte se společně s námi, co to branding je a jak probíhá.

4331-1u6j17r

Zdroj: independent.co.uk

Co je to branding

Branding znamená doslova vypalování do kůže. Dříve byla tato metoda používána na značení odsouzenců nebo zvířat. Jak už to tak ale bývá, postupně času se z této metody stal nový trend a čím dál více odvážlivců jej zkouší aplikovat na svoji pokožku. Navštívit se musí pochopitelně tetovací salon, kde vám většinou bude brandingová ozdoba aplikovaná během několika návštěv. Jednotlivé prvky se totiž musí nejdříve zahojit. Každému je asi jasné, že se jedná o poměrně bolestivý zákrok, kdy člověk pomocí nažhaveného železa bývá do pokožky vypalován zvolený ornament. Místo, na které je brandingová ozdoba aplikována, bude po nějakou dobu velmi citlivé. I s tím je třeba počítat, když se pro takový zásah rozhodnete.

Rizika spojená s brandingem

Bohužel branding kromě bolesti při aplikaci nese i jiná rizika. Hygiena v tomto případě trochu pokulhává a před nástupem na aplikaci je třeba se důkladně umýt, jelikož místo “obtisku” není možné po několik dní umývat. Na rozdíl od tetování se brandingová aplikace nepřikrývá obvazem ani ničím jiným. Místo se ani nemaže žádnými speciálními přípravky, ale nechává se pouze volně dýchat. Proces hojení obnáší jak puchýře (počátek hojení), tak strupy. Ačkoliv je trend brandingu populární především v zahraničí, postupně proniká i k nám. A kdo ví – třeba si získá i vás.

Napsat komentář