Bolí tetování?


Strach z tetovací jehly.

Chcete se nechat tetovat? Už máte vybraný vzor anebo obrázek na tetování? Bojíte se však návštěvy tetovacího salonu? Máte strach z bolesti? Kolem tetování jsou různé mýty a pověry. Pojďme si je uvést na pravou míru.

Pozor na žebra, třísla a ledviny.

Na začátek je nutné uvést, že tetování skutečně bolí. Avšak bolest je věc ryze individuální. Záleží na prahu bolesti jednotlivého klienta, který má zájem o tetování. Dalším kritériem bolesti je míra zkušenosti a zručnosti tatéra. Záleží také na velikosti tetování a také na tom, kde bude Vaše tetování umístěno. Jsou části těla, kde to bolí více a kde méně. Zejména jsou citlivá žebra, třísla a ledviny. Bolest při tetovacím zákroku však není tak velká, aby ji nebylo možné vydržet.  Lidé s tetováním mají různé názory. Někteří říkají, že je nic nebolelo, jiní soudí, že bolest byla nepříjemná.

 Citlivost jedince je v tomto rozhodující. Nepříjemné bývají především kontury tetování, na druhou stranu jsou provedeny rychle. Stínování obrázku je již mnohem snesitelnější. Bolest při tetování přichází ve třech fázích:

1.       První přijde hned na začátku, pak se pomalu uklidní a doznívá.

2.       V druhé fázi člověk vůči ní v podstatě otupí a bolest se stává snesitelnou.

3.       V poslední fázi bolest cítíte nejvíce. Je to v momentu, kdy se motiv dodělává a tatér musí jehlu vrátit do míst, které již jednou zatáhnul.

Důležité je však říci, že tetování již před Vámi vydrželo mnoho lidí, kteří se do tetovacích salonů vrací a nechávají si udělat nová a nová tetování. Bolest při tetování není tak veliká a dá se v celku normálně vydržet. Snažte se myslet na něco jiného. Odpoutejte svou pozornost. Tetování netrvá tak dlouho a za chvilku bude po všem. Pak už se budete moci těšit z pěkného motivu a nového tetování. Vezměte s sebou do salonu někoho blízkého, třeba kamarádku nebo přítelkyni, která Vám pomůže bolest překlenout.